شگرد سارق برای کلاهبرداری از فروشندگان سایت‌های اینترنتی

شگرد سارق برای کلاهبرداری از فروشندگان سایت‌های اینترنتی
یک نفر که با شناسایی فروشندگان کالا در سایت‌های خرید و فروش کالا اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده بود، تسلیم شد.

در تاریخ 28 بهمن ماه فردی بنام حمید ظ پ اقدام به ثبت سفارش در سایت و پرداخت وجه کالا از طریق درگاه بانک ملت نموده بود . طبق قوانین سایت با توجه به تاییدیه بانک سفارش بسته بندی و به مقصد وی ارسال شد . پس از گذشت مدت مقرر پول به حساب شرکت واریز نشده و طبق پیگیری هایی که با بانک  ملت صورت گرفت بانک مدعی شد همچین تراکنشی انجام نشده . سریعا کارشناسان مرکز تماس اُولولند با نامبرده تماس گرفتند که وی در ابتدا از پاسخگویی امتناع نموده و سپس اقدام به مسدود نمودن خطوط شرکت نمود . در گام بعد روند رسیدگی به تیم حقوقی اُولولند محول شد . با توجه به ثبت اطلاعات کاربری و همچنین موجود بودن آی پی های مورد استفاده فرد مذکور سریعا روند رسیدگی به پیگیری این سفارش آغاز گردید . پس از ابلاغ اطلاعات کاربر به وی ، نامبرده در تماس با کارشناسان مرکز تماس اقدام به فحاشی و استفاده از الفاظ رکیک نمود . اما با توجه به اینکه تمامی اطلاعات وی اعم از تلفن تماس ، نشانی محل کار و همچنین آی پی های استفاده شده هنگام خرید در اختیار تیم IT اُولولند قرار داشت فرد نامبرده که خود را در یک قدمی قانون میدید اقدام به انتقال وجه سفارش خود نمود .
حال آنکه اگر شما هم قصد خرید از فروشگاه های اینترنتی را دارید حتما قبل از ثبت سفارش مجوز وزارت صنعت و معدن ( اینماد ) و سایر مجوز های لازمه را چک نمایید و در هنگام اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی به نشانی درگاه و گواهی SSL آن دقت نمایید .
و اگر شما نیز مالک فروشگاهی اینترنتی هستید در ابتدا مسئولیت و تعهد را سر لوحه کار خویش قرار دهید و در مواجهه با افرادی که اصرار به تحویل آنی کالا دارند با حفظ خونسردی و قلبه بر طمع ابتدا مشتری را برای ثبت سفارش مجاب نمایید و پس از استعلام قطعی بانک سفارش مشتری را برای وی ارسال نمایید .

همچنین برای داشتن جوی سالم در بستر خرید و فروش های اینترنتی هرگونه موارد سوء استفاده طرفین اعم از خریدار و یا فروشنده را در پایگاه اینترنتی پلیس فتا به نشانی : https://www.cyberpolice.ir گزارش نمایید .

به امید روزی که شاهد بدی ، بی مسئولیتی و بد عهدی در بین مردم سرزمینمان نباشیم و بتوانیم اعتماد از بین رفته را دوباره احیا کنیم


الولند

  • تاریخ: پنجشنبه 1 اسفند 1398 - 08:29
  • صفحه: اولو مگ
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)