معرفی و آموزش برنامه HiSuite برای آپدیت گوشی‌های هواوی

معرفی و آموزش برنامه HiSuite برای آپدیت گوشی‌های هواوی
یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای مدیریت فایل‌ها و آپدیت گوشی، استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزار مخصوص آن است. هواوی در این زمینه برنامه HiSuite را برای کاربران خود ارائه کرده است.

ممکن است به هر دلیلی بخواهید گوشی خود را با استفاده از کامپیوتر به جدیدترین نسخه موجود آپدیت کنید. اگر گوشی شما از برند هواوی است، می‌توانید برای این کار از برنامه HiSuite استفاده کنید. در ادامه به آموزش آپدیت کردن گوشی‌های هواوی با برنامه HiSuite توسط کامپیوتر می‌پردازیم.

هواوی جزو سازندگانی بوده که به طور تقریبا مرتب برای گوشی‌های خود آپدیت‌های سیستم عامل اندروید، وصله‌های امنیتی و قابلیت‌های تازه‌ای ارائه می‌کند. اکثر آپدیت‌ها با رفع مشکلات، بهبود کارایی و قابلیت‌های جدید همراه هستند؛ از این رو نصب آن‌ها به تمام کاربران توصیه می‌شود. با این حال برخی از کاربران موفق به دریافت آپدیت‌ها از طریق خود گوشی (به صورت OTA) نمی‌شوند. این مشکل می‌تواند ناشی از ارائه‌دهنده سرویس اینترنت و یا وجود نقص در نرم افزار فعلی باشد که مدت زیادی از آپدیت آن می‌گذرد.

برای عبور از مشکلات احتمالی، شما می‌توانید از برنامه رسمی Huawei HiSuite برای دانلود و نصب جدیدترین نسخه از رابط کاربری EMUI روی گوشی خود استفاده کنید.

برای استفاده از این برنامه باید باتری گوشی حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد. توجه داشته باشید در حین آپدیت کردن، نباید به هیچ وجه کابل USB از گوشی یا کامپیوتر جدا شود. همچنین نباید گوشی خاموش یا راه‌اندازی مجدد شود؛ در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که نرم افزار دستگاه شما آسیب ببیند. همانطور که می توان حدس زد، آپدیت کردن از طریق HiSuite تنها زمانی ممکن است که یک نسخه نرم‌افزاری جدید برای گوشی شما در دسترس باشد.

HiSuite که برنامه رسمی هواوی برای مدیریت و آپدیت کردن گوشی‌های اندرویدی هواوی از طریق ویندوز است، قابلیت‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار می دهد که در ادامه می‌توانید با آنها آشنا شوید.


قابلیت‌های برنامه HiSuite

اولین قابلیت برنامه HiSuite، امکان مدیریت گوشی از طریق کامپیوتر است. شما می‌توانید روی کامپیوتر شخصی خود به پیام‌ها، مخاطبین، تصاویر، ویدیوها و برنامه‌های موجود روی حافظه دسترسی پیدا کنید.

قابلیت بسیار کاربردی دیگری که برنامه HiSuite در اختیار شما قرار می‌دهد، امکان پشتیبان‌گیری و بازگردانی اطلاعات است. همچنین شما می‌توانید با استفاده از برنامه HiSuite، گوشی خود را در صورت بروز نقص یا خطا، بازیابی کنید.

آموزش آپدیت کردن گوشی‌های هواوی با برنامه HiSuite

 • جدیدترین نسخه برنامه HiSuite را از اینجا دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 • گوشی خود را از طریق کابل USB به یکی از درگاه‌های USB کامپیوتر وصل کنید.
  برنامه HiSuite را روی کامپیوتر خود اجرا کنید.
 • فرآیند شناسایی خودکار گوشی شما توسط نرم افزار HiSuite آغاز می‌شود و مدل آن نمایش داده خواهد شد.
 • در پایین پنجره برنامه روی دکمه Update کلیک کنید تا در دسترس بودن نرم افزار جدید بررسی شود.
 • در صورتی که نرم افزار تازه‌ای برای گوشی شما در دسترس باشد، می‌توانید گوشی خود را آپدیت کنید.
 • پس از اتمام فرآیند آپدیت، گوشی شما به طور خودکار راه اندازی مجدد شده و آپدیت نصب می‌شود.
  در این مرحله کار به اتمام رسیده است.

لازم به ذکر است؛ برنامه HiSuite برای نسخه‌های مختلف ویندوز و همچنین سیستم عامل Mac اپل در دسترس است و می‌توانید آن را از وب‌سایت رسمی هواوی دریافت و نصب کنید.

منبع : کلیک

 • تاریخ: چهارشنبه 16 مرداد 1398 - 11:42
 • صفحه: اولو مگ
ارسال نظر